период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
ONLINE Најнови Вести
Датум: 21.04.2017, 15:12

ПО ПАУЗА ОД ЧЕТИРИ ГОДИНИ

„Парамор“ се враќа со нов албум

Со турнеја во Велика Британија и Европа рок-групата „Парамор“ се враќа на музичката сцена. Новиот албум и концертите ги најавија со синглот Hard Times за кој снимија и видео. Бендот е повторно активен по пауза од четири години. Новото издание наречено After Laughter, групата го снимила во родниот град Нешвил. Освен тоа, со него се одбележува и враќањето на тапанарот Зак Фаро , кој го напушти оригиналниот состав на „Парамор“ пред 7 години.

Турнејата на групата ќе започне во јуни, а планирани се 6 настапи во Велика Британија и Ирска. Во текот на летото тие ќе се претстават пред публиката во Германија, Холандија, Франција, Австрија, Унгарија, Чешка, Шведска, Данска и во Норвешка.

#Останати вести
Општина Карпош побара истрага за пожарот
Во хотел во Словенија пронајдена соба за прислушување
Македонски државјанин протеран од Данска поради сексуални напади врз 22 жени
Ѓорческа не го помина четвртфиналето во Киасо
Евростат: Бугарско државјанство најчесто добиваат Руси, Украинци и Турци
Сорос оди кај Јункер
„Џудишал воч“ ги даде на суд Бејли и УСАИД
(ВИДЕО+ФОТО) Изгореа напуштени бараки во Карпош
Да го спасиме срцето на Миа
Агентот Тесла ќе лета за Вашингтон како личен багаж на Бејли
Ученик нападнал наставник во училиште во Симница
Лазаров: Сакам пак да ја освојам ЛШ и да играм на Олимпијада со Македонија
Дачиќ: Албанците треба добро да ги одмерат своите зборови
Со парите на УСАИД се финансира и смената на неподобни новинари во „Макфакс“
Италијанец се соблече гол и ја преплива Фонтана ди Треви
Гонзалес ги врати Ристовски, Јоноски и Прибак
Познат идентитот на напаѓачот од Шанзелизе
Премиера на филмот „Ах, љубов моја“ на Скопскиот филмски фестивал
Матине со француски бендови и домашни диџеи пред МKЦ
Во Истанбул посаден "килим" од лалиња
Двајца полицајци убиени во центарот на Париз
Протестен марш за „Заедничка Македонија“ во Скопје по 53-ти пат
Да не се посегнува по глупости во Собранието
Јавна седница за „Монструм“ во текот на мај
СДСМ се воздржува од реплики, остануваат уште 40 пратеници за збор
Телевизии упаднаа и снимаа во службените простории на МПМ
Неколкумесечната работа веќе дава резултати

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести