период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаЕврорамаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Метропола
БАРАЊЕ ОД KОМОРАТА НА ТРГОВЦИ Итно да почне изградбата на Бит-пазар, нема услови ни за луѓе ни за храна
Итно да почне изградбата на објектот на Бит-пазар, побараа вчера од Kомората на трговци поради супстандардните и катастрофалните услови што владеат на најголемиот зелен пазар во Скопје. Екрем прочитај повеќе
Од септември почнува обновата на Универзалната сала
прочитај повеќе
Kампања за лична асистенција за лицата со хендикеп
Образовниот процес и работното место се дел од местата каде што лицата со хендикеп имаат потреба од лична асистенција, а Фондацијата за одржлив економски развој „ПРЕДА Плус“ и прочитај повеќе
В сабота почнува меѓународниот шаховски турнир „Опен Kарпош 2017“
прочитај повеќе
Најнови вести