период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаЕврорамаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
ONLINE Најнови Вести
Датум: 23.09.2013, 15:01

Групна тепачка пред неготинска кафеана

Групна тепачка се случила во позната кафеана во Неготино во саботата пред полноќ за време на неготинскиот панаѓур, дознава “Дневник”. Информацијата ја потврди портпаролот во СВР Велес Анита Стојковска.

-Во саботата во 23.10 часот телефонски во полициската станица Неготино пријавено било нарушување на јавниот ред и мир пред објект кафеана во Неготино. По преземните мерки констатирано е дека нарушен е јавниот ред и мир со учество во тепачка помеѓу Ј.М роден 1959 од Неготино и непознато лице на кое подоцна му е утврден идентитетот и се работи за Д.Ш роден 1971 од Прилеп.

Но подоцна во меѓУсебното тепање се вклучиле и други лица. Се превземаат мерки за идентификување и на останатите учесници во настанот и негово целосно расветлување-нагласува Стојковска.
(С.Д.)

#Останати вести
Кејт Бланшет стана режисерка
Црквата во Мавровското Езеро прва на листата најубави напуштени цркви
Бејл полесно повреден
Јахјага го кани Николиќ на Косово
Премиера на „Хамлет во пикантен сос“ на театар „Комедија“
"Дип парпл" доаѓа во Белград
(ФОТО) Најинтересните столчиња во свет
Бугарија ги обвини Британците дека се мрзливи и не сакаат да работат
Салковски: Ни го убивате детето во зародиш
ЦВРСТ СТАВ НА АТИНА: Географска одредница и „ерга омнес“
ТЕЛЕГРАФ.МК: Дуле цела вечер се борел за живот
Бензините поевтинуваат за четири, дизелите за 1,5 денари
Пониски цени на СМС за 50 проценти од 1 ноември
„Пресс24“: Почина Дуле од дуото „Дуле и Коки“
(ФОТО) Кулминација на протестите на навивачите на Шалке по инцидентот со знамето од Кутлеш
Самоил Радински: На младите таленти им треба простор за промоција
Разјарен бик усмрти тетовец
Истрага по тврдењата дека Златна зора била обучувана од воени инструктори
Јавете се за дискусија за „Соба со пијано“ за една година
Џони Деп купува скап накит на девојка си
ЕМИ: Breaking bad најдобра серија
Турците не сакаат Евровизија, туку Турковизија
Балотели првпат не реализира пенал, Милан изгуби
БИРН про­мо­ви­ра до­ку­мен­та­рец за дла­бо­ки­те луз­ни на Бал­ка­нот
Прво европско злато за кошаркарите на Франција
Филе во Њујорк на средба со Нимиц
Иванов на Трескавец: Манастирот е сведоштво и за идните генерации
Меркел победи на изборите во Германија, но нејзините партнери останаа надвор од Бундестагот
(ФОТОГАЛЕРИЈА) Скоп­је го пре­че­ка Ма­ну Чао ка­ко ло­ка­лен хе­рој

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести