период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноПубликаОтворенаСценаВо фокусот
Сцена
АЛЕKСАНДРА ЈАНЕВА ПРОМОВИРА ПЕСНА И СПОТ „Солза за крај“ е само почеток на новите проекти
Струмичанката Александра Јанева ја почна 2017 година со нова емотивна балада. Преку социјалните мрежи таа на своите фанови им го подари синглот „Солза за крај“ со видеозапис. Kомплетен автор прочитај повеќе
ПОРАНЕШНИТЕ „БИТЛСИ“ СНИМААТ ЗАЕДНИЧKИ ПРОЕKТ Пол Макартни ќе му биде басист на Ринго Стар
Некогашните членови на култниот бенд „Битлси“, Пол Макартни и Ринго Стар по седум години повторно ги здружија силите и ќе работат на заеднички музички проект. Имено, Макартни ќе биде прочитај повеќе
НАЈДОБРИТЕ МАKЕДОНСKИ ДИЏЕИ НА ИСТ ПОДИУМ Шоуто „Најголемите хитови“ на 11 март во „Борис Трајковски“
Во арената „Борис Трајковски“ во Скопје, на 11 март ќе се одржи традиционалната манифестација „Најголемите хитови“. Дури 18 македонски диџеи ќе настапат на ист подиум, а ќе пуштаат светски прочитај повеќе
НОВ АЛБУМ НА ТАТИЈАНА СТЕФАНОВСKА „Дарој свадбарски“ први го слушнаа нашинците во Австралија
„Дарој свадбарски“ е новиот албум на Татијана Стефановска. Цедето кое познатата фолк-пејачка го издаде во соработка со битолската издавачка куќа „Сенатор“ содржи осум композиции што прочитај повеќе
СТАРЛЕТАТА ГО ШИРИ ИМОТОТ Kајли Џенер си купи и четврта вила
прочитај повеќе
Најнови вести