период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаЕврорамаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
ONLINE Најнови Вести
Датум: 20.11.2013, 13:48

Полигамија, еве кои косовски политичари имаат по две жени

Кога косовските медиуми пишуваа за домашните политичари, секогаш ги прикажуваа како морални и семејни луѓе, посветени на семејствата. Но, од друга страна косовските политичари водеа гламурозен  живот, жени и ноќен живот, што според нив беше нешто што им следува само ним, зашто тоа бил нивен приватен живот. Всушност ова нивно однесување никаде на светот не постои, наведува весникот „Експрес“ во написот под наслов „Полигамија: еве кој се политичарите што имаат по две жени“.
 
Тоа се: Агим Чеку, поранешен косовски премиер, актуелен министер на безбедносните сили на Косово, Сами Луштаку, градоначалник на Скендерај и Блерим Шаља, потпретседател на Алијансата за иднината на Косово и косовски координатор во дијалогот меѓу Белград и Приштина.

Агим Чеку, уште од времето кога беше премиер, живее и има дете со Мимоза Харџи, поранешна мисица на Косово, додека во друга куќа, во онаа во Косово Поле,има друга жена, Драгица, со која има два возрасни сина.

Меѓу две куќи живее и Сами Луштаку. Првата жена живее во Скендерај, додека втората во Приштина. Имињата на неговите сопруги не се познати за косовската јавност.

Идентична е положбата и на Блерим Шаља, но со една разлика: втората сопруга е позната за јавноста на Косово. Тоа е Аурита Агуши, позната актерка која се зближи со Шаља во времето кога тој беше координатор на делегацијата во разговорите за решавање на финалниот статус на Косово. Таа и Блерим имаат две деца. Со првата жена тој нема деца.
(В.Т.)

#Останати вести
Комисиска расправа за неплатено породилно отсуство
Повреден моторџија во судир со автомобил
Неопходен центар за пациенти со цистична фиброза
КОМИСИЈАТА ЗА ИЗБОР ЈА ПОТВРДИ ОДЛУКАТА
Нови 12 преведени книги од врвни универзитети
МВР: Хаос во организацијата на Музејот
Телефонски батерии сами ќе се поправаат
„Само за губитници“ на Иво Трајков
Концерт на фагот и пијано
УЈП донира медицинска опрема за ЈЗУ Здравствен дом Скопје
Јанкулоска: ДИК е надлежен за избирачкиот список, МВР им стои на располагање
Груевски: Со специјален закон ќе се затворат околу 300 стечаи
Здравјето на животните приоритет за цел регион
(ФОТО) Басистот на „Фејт ноу мор“ ќе свири во Скопје
(ВИДЕО) Сите поени на Антиќ во дуелот против првакот Мајами
Изложба на минијатури на ДЛУМ
Ученик од Косово хакирал фирма во Македонија
Полошкиот манастир Св. Ѓорѓи на листата на World Monuments Watch
Стотина компании побарале од Владата странскa експертска помош
Таксистите ќе учат англиски јазик на трошок на државата
Орвеловата „1984” премиерно пред струмичката публика
Старец со нож повредил соселанец
СДСМ не кажува што е невистина во објавеното за случајот со корнишоните
Михајловиќ ја напушти Србија и го прифати повикот од Сампдорија
Ахмети бара консензус за името
Работата на компјутер може да предизвика импотенција
Сергеј Ќетковиќ ќе ја претставува Црна Гора на Евровизија
Фејсбук ја „призна“ независноста на Косово
Брисел: Неопходно е време и сеопфатна согласност за да се донесе законот за медиуми
Единственото спортско радио менува газда и име
Тешката машина кобна за младиот Јанче
Жените во рекламите се или домаќинки или декор
Момче загина во тешка сообраќајка кај Кичево
(ВИДЕО) Франција оди на СП со помош од судиите
Леонардо Ди Каприо „фрлил око“ на Миранда Кер
Палењето скара во природа ќе се казнува со 200 евра
(ВИДЕО) Антиќ постигна 12 поени во дуелот против првакот Мајами
Тачи: По локалните избори нема поделба или федерализација на Косово
И Пентагон фалсификувал, му „испариле“ 8,5 илјади милијарди долари
Добра игра само во првото полувреме недоволно да се победат Норвежаните
Нов кикс на Металург дома
Филмски фонд: Во Европа телевизиите се втор најголем извор на приход за снимање филмови
Гана 25-ти учесник на Мундијалот во Бразил
Виктор од „Идол“ се враќа на екраните
СВЕТСKИ ДЕН НА ДЕТЕТО
Нови правила за таксистите, забрането е застанување на автобуски станици
Одбрана фирмата за градба на новата фонтана на плоштад „Македонија“
Вуди Ален распродаден во Скопје
Воспоставувањето на Фондот за иновации во финална фаза
Градежниците бараат бенефициран стаж
Динамо Букурешт го сака Мирко Ивановски
Во Тирана ќе се промовира препечатеното издание на македонско - албанскиот речник на Никола Беровски
Од токсичните краставички штета има целата држава
Pаботник паднал од скеле високо осум метри

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести