период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
ONLINE Најнови Вести
Датум: 19.05.2017, 13:31

Инцидент во сендвиЧарница на кеЈот во СкопЈе

Се обидел да ја спаси колешката, па го проболе со нож во стомакот

Вработен во сендвичарницата „Kај Вили“ бил прободен со нож откако се обидел да ја спаси колешката со која биле заедно на смена кога разбојник се обидел да влезе внатре, вчера утрото во сендвичарницата „Kај Вили“ во центарот на Скопје.

Повредениот З.Б. (27) од село Црешево, завршил во болница. Ова за „Дневник“ го кажа вработена во сендвичарницата со која вчера разговаравме. Жената, која беше исплашена од инцидентот, со солзи во очите кусо ни кажа дека нејзиниот колега е во болница и оти очекува да му биде подобро.

- Инцидентот се случил околу 4.30 часот. Во ноќна смена секогаш сме по двајца вработени. Ноќва биле колегата и една колешка. Напаѓачот кој бил сам, дошол пред сендвичарницата и побарал вода. Бидејќи чашите и водата стојат од задната страна на сендвичарницата, колешката ја отворила вратата за да наполни вода. Во истиот момент и напаѓачот дошол позади и кога колешката ја отворила вратата тој ја турнал и веројатно сакал да влезе внатре. Тогаш колегата застанал пред него и се обидел да го оттргне, но напаѓачот го нападнал и му го зарил ножот во стомакот - раскажа вработената.

По нападот насилникот избегал, а за случајот веднаш била известена полицијата.

Според МВР, З.Б. бил пренесен во Ургентниот центар, а поради сериозноста на повредата, врз него ќе биде извршена хируршка интервенција. Полицијата извршила увид и го бара напаѓачот. (Д.В.)

#Останати вести
Александар јавал кон Перион поздравуван од македонскиот гарнизон на Хераклеја
Потпишан Договорот за изградба на клиничкиот центар во Скопје
На хартија мед и млеко, во пракса економската програма зависи од многу фактори
Проект со најголемо значење за македонското здравство
Тинејџер без возачка со автомобил покосил жена на тротоар
СДСМ и Беса не сакаат да слушнат за амнестија, другите молчат
Трамп е убеден дека специјалниот советник нема да најде ништо во истрагата за врските со Русија
Фиорентина прва тргна по Несторвски со 10 милиони евра
Нападнатите новинари на А1он повикани во ОЈО да дадат исказ
Награда за музеј на годината за Спомен-куќата на Татарчеви
СЈО поднесе жалба на одлуката за Сеад Кочан
Сериски крадец осуден на две и пол години затвор
Миленковски: Битола заслужи по 16 години да се радува на трофеј
Иванов од утре во Јордан
Моника Белучи страсно љуби на сцена
Ахмети бара осум, Заев дава пет министерства
Новиот македонски филм за тројца бездомници премиерно во театарот „Џинот“
Графичкото мајсторство на светски познатиот скулптор Иван Мештровиќ за „Европската ноќ на музеите“
Кривична пријава за учесник во инцидентите во Собранието кој насилно ја отворал вратата
Ќе го убијам ако Методи зел пари од кралот за да стане Србин
Почнуваат преговорите за нова влада, денеска средба Заев – Ахмети
Прекинат филм на Канскиот фестивал
Го бодел со нож зетот во болница
Kарпош соколи се враќа во „Јане Сандански“ да направи брејк
Најавени нови искачувања на младиот неготински планинар
Рама и Баша се договорија - избори на 25 јуни?
Јунска трка за 35.000 места
Крис Корнел се самоубил
Откриена мистеријата за насукано морско суштество во Индонезија
Кучињата може да "зборуваат" со луѓето
Доколку Заев мрдне од гаранциите, ВМРО-ДПМНЕ ќе реагира жестоко

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести