период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноПубликаОтворенаСценаВо фокусот
Македонија
ВО СПОМЕН НА ФЕВРУАРСKИОТ ПОХОД Низ Селечка Планина маршираа 250 планинари
Идејата е да не се заборави нивното дело, велат битолските планинари, кои за пет часа минаа петнаесетина километри марширајќи низ планинските врвици заедно со 250 планинари од прочитај повеќе
ВО ОПШТИНА ЗРНОВЦИ Брегалница е пренасочена поради изградба на мостот
Со подобрувањето на временските услови се интензивираа работите на изградбата на мостот на реката Брегалница во општина Зрновци, кој беше оштетен во големата поплава во февруари 2015 прочитај повеќе
Најнови вести