период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаЕврорамаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
ONLINE Најнови Вести
Датум: 17.02.2014, 18:29

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ

Зоран Поповски веќе собра 10.000 потписи

Кандидатот за претседателна следните претседателски избори номиниран од партијата ГРОМ, Зоран Поповски, за еден ден успеа да ги собере потребните 10.000 потписи за формално учество во трката.

Од вчера потписи собираат и професорката Билјана Ванковска и претседателот на “Достоинство“, Стојанче Ангелов.

#Останати вести
ДУИ ќе има кампања, а ќе ги бојкотира изборите?
Премиера на „Бајка за царот Нај“ во Театар за деца и младинци
ЗОИ: Победа на штафетата на Јужна Кореја во шорт трек
Немало труење со хемиска супстанца кај пациентите од Гостивар
Илегалци од Албанија краделе во гостиварско
Џенифер Анистон незадоволна од постигнатото во животот
Општинските инспектори глуви за високите децибели од џамиите
Вардар не му се плаши на ПСЖ
Меркел сака да прави европски интернет
(ФОТОГАЛЕРИЈА) Пролетта може да почне со Катарина Ивановска
Фронтменот на "Експлоитед" доживеа срцев удар на сцена
Потврдено дека 21 иконa биле украдени од цркви во Македонија
Ако има политички затворeници, ќе има и аболиција
Чехињи продаваат позитивни тестови за бременост
Најкрвави партизански филмови: Најмногу „убиени“ во „Битката на Неретва“
Омер Кулиќ: Ќе ставиме точка на случајот „Трајковски“
(ФОТОГАЛЕРИЈА) Монолозите на трите вагини во "Станица 26"
Хрватите прва жртва на швајцарскиот референдум
Огорченоста кон Македонија е поради одбиената љубов
Таткото и синот во притвор
Пожар во резерватот Езерани
Велосипедист тешко повреден во сообраќајка на патот Струга-Подмолје
“Февруарски поход“ во Неготинско
Иван Босиљчиќ со концерт за 8 март
Рускиот боб двосед стигна до златниот медал
Макроекономската стабилност ќе привлекува инвеститори
Приведени се три лица за експлозијата во Тетово
Фифи со “плава“ коса на новиот спот
Процесот за „Шпион“ затворен за јавноста
Плаошник ја помина контролата на УНЕСКО
Поранешниот грузиски премиер осуден на пет и пол години затвор

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести