период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Online Омнибус
Датум: 21.04.2017, 11:19

Италијанец се соблече гол и ја преплива Фонтана ди ТревиЕден Италијанец реши да ги анимира туристите во Рим, па се соблече гол и скокна во популарната Фонтана ди Треви.

Но, авантурата на Италијанецот заврши по преплавувањето на фонтаната, бидејќи веднаш по излегувањето беше пречекан од полицаец и приведен.
Туристите биле шокирани од целата ситуација, а некои дури успеале да го снимат овој несекојдневен настан и записот да го објават на социјалните мрежи.

Иако на снимката се гледа како полицаецот смирено го води "пливачот", италијанските медиуми подоцна објавија дека момчето се обидело да побегне нанесувајќи му повреди на полицаецот.#Останати вести
„Парамор“ се враќа со нов албум
Во хотел во Словенија пронајдена соба за прислушување
Пренаселеноста и нискиот наталитет ќе бидат најголемите проблеми на 22 век
Во Истанбул посаден "килим" од лалиња

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести