период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
ONLINE Најнови Вести
Датум: 12.06.2017, 11:38

Осуден напаѓачот на Сандра БулокЏоушуа Корбет, насилниот, кој упадна во домот на актерката Сандра Булок, пред еден месец беше осуден на пет години условна казна. Адвокатот на Сандра Булок ги споделил овие информации со јавноста, како и дека кај насилникот била пронајдена тетратка во која запишал што се ќе и прави на Сандра.

Разбојникот кој во 2014 година влегол во домот на познатата актерка Сандра Булок, пред еден месец е осуден на пет години условна казна.
Меѓутоа, судот одлучил дека оваа казна не е доволна, па донел одлука разбојникот Џоушуа Корбет да се лекува во ментална установа.
Адвокатот на Сандра Булок ги споделил овие информации со јавноста, како и дека кај насилникот била пронајдена тетратка во која запишал што се ќе и прави на Сандра.

Наводно, тој имал намера да ја силува Сандра, која откако тој упаднал во куќата, се сокрила во тоалетот од каде што ја повикала полицијата.

Слушнете ја аудиоснимката од моментот кога познатата актерка се јавува во полиција:#Останати вести
Почина првиот Бетмен
Само изборите и формирањето на владата не се доволни да се добие препораката
Пропелер од претстави во "Кино култура"
Андре Силва пристигна во Милан за 38 милиони евра
Во Шведска отворен Музејот на промашувањата
Изложба на корици „Прошетка низ Европа“
Бензините поевтинуваат за 1,5, а дизелот за 2,5 денари
Во Скопје ограбени триесетина возила во подземна гаража
(ВИДЕО) Кој е подобар Џејмс Бонд?
Атина под притисок за прием на Македонија во НАТО
Еден Македонец лани испил 11 литри млеко, 9 литри пиво и 24 литри газиран сок
"Фајненшел тајмс“ се коригираше за промената на името
Тајната на нацистичкиот гроб среде непроодната бразилска џунгла
Скопјанец фалсификувал од лични карти до судски уверенија
Македонија ќе го добие првиот фестивал на книжевност за деца
Привремените работници не може да земаат надоместок поради листата за стаж што ја кочи ПИОМ
Пандев: Игравме колку што ни дозволија Шпанците

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести