период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
ONLINE Најнови Вести
Датум: 21.04.2017, 16:27

Грнчаров и Хасани ќе се ладат два меча за кошкањето во Тетово, Шкендија на дисциплинска

Капитените на Вардар и Шкендија, Бобан Грнчаров и Ферхан Хасани, поради инцидентот на натпреварот во Тетово ќе мора да „одлежат“ по два натпревари, одлучи дисциплинската комисија на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ).

Двата фудбалери влегоа во клинч за време на првото полувреме од реванш-натпреварот во Купот на Македонија, по што судијата Ставрев реши да им покаже директни црвени картони кои ќе ги чинат суспензија од два меча.

Покрај суспензијата на фудбалерите, екипата на Шкендија е предадена на дисциплинска, поради лоша организација на натпреварот, влегување на навивачи на терен, користење на пиротехника и фрлање на предмети. Одлуката за Шкендија од страна на дисциплинецот на ФФМ се очекува да биде донесена наредната недела.

#Останати вести
Челзи прв финалист во ФА купот
Уметник три недели седел на јајца, се испилиле 10 пилиња
Хидвеги: Сорос даде 3,8 милиони евра за да создаде опозиција во Унгарија
Ограбени црквите во манастирскиот комплекс во Лешок
Тетовец починал во превртено БМВ на автопатот Скопје - Тетово
Претседателски избори во Франција од кои зависи иднината на ЕУ
„Шпигл“: Илјадници талибански борци пристигнале во Германија со мигрантит
Повредени двајца полицајци при претрес на осомничен нарко дилер
Баерн одигра нерешено дома со Мајнц
Кејт Мидлтон: Се посветив на децата и се чувствувам осамено
Втора титула во 2017 година за Ѓорческа во двојки
ВМРО-ДПМНЕ: ММФ проектира раст од 3,2 проценти, што е повисоко и од владината проекција
Дербито Работнички – МЗТ Скопје Аеродром се игра во „Градски парк“
Зошто такси возилата се во жолта боја?
Нападнат полициски службеник од пациенти во поликлиниката „Ѓорче Петров“
Објавени поетскиот и рецитаторскиот конкурс за „Рациновите средби“
Трамп: Со Меркел имав „неверојатна хемија“
Рускиот робот Федор како Џејмс Бонд
Основно барање - предвремени парламентарни избори
Доколку ЕУ се двоуми со Балканот, други ќе преземат ангажмани
Поради ладната зима и продолжената грејна сезона нема да дојде до порамнување на сметките за парно
Kонцерт на Чик Kореа со „Електрик бенд“ во „Метрополис арената“
Црквата ги повикува полуматурантите за запишување во средното богословското училиште
„Дедо и внук“ ќе биде првиот „целосно охридски игран филм“
Шојбле затечен, Американската централна банка ја казни Дојче банк со 150 милиони долари

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести