период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
ONLINE Најнови Вести
Датум: 19.04.2017, 17:27

Прекинат мечот Шкендија – Вардар во Тетово


Прекинат е реваншот од полуфиналето на Купот на Македонија меѓу фудбалските екипи на Шкендија и Вардар откако домашните навивачи “Балисти” влегоа во теренот.

Атмосферата зовре кога судијата Ставрев им подели црвени картони на двајцата капитени Хасани и Грнчаров поради недолично однесување по што Балистите влегоа на терен.

Во текот на целиот неч навивачите од Тетово пееа песни со навредлива содржина на национална основа. Се уште не се знае дали мечот ќе се доигра. Шкендија има предност од 3:1 по првиот меч во Скопје.

#Останати вести
Кражби во казино и обложувалница во Скопје и Прилеп
Вучиќ: Изразувањето на лични желби не придонесува за добри односи
Kинески танчари со македонска кореографија на турнеја во Европа
Украдените пари од НЛБ со „голф“ пренесени во Србија
Има солидна основа за интензивна економска соработка меѓу Македонија и БиХ
Видал: На „Сантијаго Беранбеу“ се случи класична судиска кражба
Убиецот од Фресно мразел белци и мислел дека е во војна
Момите лудуваа по баце Kоле и по неговиот кадифен глас
Кајли Миног во врска со принцот Ендрју?
Тужба против Џес Бејли и УСАИД
Високата изборна комисија ги отфрли барањата на опозицијата за поништување на референдумот во Турција
„За заедничка Македонија“: Ние не сме од шеќер, ние сме од титаниум
Видео: Инцидент ги повлече фудбалерите на Шкендија и Вардар под трибините
Пристигната иницијатива за членови од Законот за локална самоуправа
Иванов упатил телефонска честитка до Ердоган
Не е вистина дека сме ја прифатиле тиранската платформа
Извршната директорка на Централниот регистар на хартии од вредност поднесе оставка
ММФ ја намали прогнозата на економски раст од 3,5 на 3,2 % за годинава
Заев се сретна со амбасадорите на Германија, Британија, Холандија, Шведска и Ирска
Лекар и пријател му помагале на Принс да најде опиоидни аналгетици
Фудбалери на Баерн Минхен упаднале кај судиите по поразот од Реал Мадрид
Поднесено обвинение за случајот „Транспортер“
Неопходно е единство и формирање на институциите
Хакери разголија уше 14 славни жени
Самсоненко: Ако има судиска неправда ќе се повлечам од првиот тим
ХХL-манекенките ги освојуваат насловните страници
Уште тројца осомничени за грабежот во НЛБ Тутунска банка
Правот од коноп спречува болести на срцето
Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ утре почнува 20. Скопски филмски фестивал

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Site znaat sto e krajnata agenda na albancite, samo n ie Makedoncite si ja pikame glavata v pesok i se pravime kako da ne gledame sto ni se slucuva, 19.04.2017 18:29:37
Uste li ne im e jasno na sdsm-oovcite so koj se fatile na oro. Ne, jasno im e i toa mnogu, ama gladni za vlast i slast, bez tronka licno dostoinstvo i moral, samo da se dokopaat do vlast se zdruzija so balistite, bidejci vaka nikogas vece nema da osvojat povece od 20 pratenici. E eeee, Makedonci, agendata na albancite e odamna poznata, ja znaat Srbite, Hrvatite, Bosancite, Bugarire onie belosvetski honstapleri od Brisel plateni od albanskoto podzemje, ama samo nie Makedoncite 27 godini si ja turkame glavata vo pesok i se pravile kako da ne znaeme sto ni spremaat bracata albanci, sto ne se im dadovme, im se dodvoruvavme na iljada nacini, djabe braca djabe. Tie sakaat golema albanija i toa im e vo krvta. E sega nie se zanimavma so eden psihopat i uste 3-4 okolu nego mali psihopatcinja, namesto da se piknat v zatvor za velepredavstvo.
Најнови вести