период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаЕврорамаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Online Забава
Датум: 15.02.2017, 15:25

Хју Џекман повторно боледува од ракАвсталискиот актер Хју Џекман откри дека повторно боледува од против ракот на кожата.

Џекман на социјалните мрежи објави своја фотографија од болница, под која напиша дека "ракот повторно се вратил".
- Уште еден рак на базните клетки. Благодарение на редовните прегледи и неверојатните лекари, се е во ред. Изгледа полошо отколку што е, се колнам, напиша Џекман, порачувајќи им на своите следбеници да користат крема за сончање.
Актерот се лекуваше од рак на кожата најмалку четири пати од 2013 година. Сепак, и покрај тоа Логан не престана со работа и настапи во третото продолжение на "Икс-Мен", кое премиерно ќе биде прикажано во март.

Тој настапува и во биографскиот мјузикл "Најголемиот шоумен на светот", кој во кината се очекува кон крајот на оваа година.#Останати вести
„Металика“ најави нова турнеја
Гансен роузис исвиркани во Австралија
Концерт на Цетински и на Георгиев во „Борис Трајковски“
Милена Дравиќ се враќа на серија

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести