период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
ONLINE Актуелно
Датум: 12.06.2017, 20:31

Алијансата за Албанците ги именуваше замениците-министри

Алијанса за Албанците одлучи да ги именува следните заменици / министри во новата Влада.

Арта Tочи – Заменик / министер за надворешни работи

Мехмет Ремзи – Заменик/министер за транспорт и врски

Елми Азири – Заменик/министер во Министерството за труд и социјална политика

#Останати вести
Граѓаните од јули ќе плаќаат пониски казнени камати на сметките и на денарските кредити
Столтенберг : Ако Атина се согласи да влезете со ПЈРМ, повелете во НАТО
Преговорите за Брегзит почнуваат наредната недела

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести