период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Online Омнибус
Датум: 21.04.2017, 15:12

ПО ПАУЗА ОД ЧЕТИРИ ГОДИНИ

„Парамор“ се враќа со нов албум

Со турнеја во Велика Британија и Европа рок-групата „Парамор“ се враќа на музичката сцена. Новиот албум и концертите ги најавија со синглот Hard Times за кој снимија и видео. Бендот е повторно активен по пауза од четири години. Новото издание наречено After Laughter, групата го снимила во родниот град Нешвил. Освен тоа, со него се одбележува и враќањето на тапанарот Зак Фаро , кој го напушти оригиналниот состав на „Парамор“ пред 7 години.

Турнејата на групата ќе започне во јуни, а планирани се 6 настапи во Велика Британија и Ирска. Во текот на летото тие ќе се претстават пред публиката во Германија, Холандија, Франција, Австрија, Унгарија, Чешка, Шведска, Данска и во Норвешка.

#Останати вести
Во хотел во Словенија пронајдена соба за прислушување
Италијанец се соблече гол и ја преплива Фонтана ди Треви
Пренаселеноста и нискиот наталитет ќе бидат најголемите проблеми на 22 век
Во Истанбул посаден "килим" од лалиња

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести