период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаЕврорамаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
ONLINE Најнови Вести
Датум: 16.02.2017, 09:25

Почна пријавувањето за Женска тркаТрадиционалната женска трка на 9 април 2017 (недела) ќе се одржи 5-тата по ред во Градскиот Парк.Таа е со должина од 2км и на крајот од трката сите натпреварувачки учествуваат во лотарија со богати награди од спонзорите.

Оваа трка го најавува долгоочекуваниот Виз Ер Скопски Маратон

Женската трка низ годините успеа да ги посочи здравствените и кондициските придобивки од редовното спортување и инспирира трчањето да го воведеме како здрава навика во секојдневието.

Секоја година илјадници учеснички ја започнуваат сезоната на здравјето и вежбањето преку учеството во женската трка. Од година во година таа добива на популарност. Се поголем број жени се пријавуваат за учество.Трката ја организира Сојузот на Спортови на Скопје. Покровител е Град Скопје како дел од промотивните трки за Виз Ер Скопскиот Маратон, кој ќе се одржи на 07 мај 2017 година.
Рокот за пријавување се уште трае. На маратонот досега се имаат пријавено над 1.500 учесници од 31 земја. Бројка која ветува и ова издание на Виз Ер Скопскиот маратон може да биде најмасовното до сега.
За Женската трка 2017 пријавувањето почнува од денеска (16ти февруари), а сите кои ќе се пријават во првите 4 дена ќе може да си го изберат стартниот број. Првиот рок за пријавување ќе заврши на 28ми февруари. По завршување на рокот цените постепено ќе се зголемуваат.Пријавувањето и регистрацијата за Женската трка2017 ќе може да се направи преку официјалната веб страница на Виз Ер Скопски Маратон.

http://skopskimaraton.com.mk/zenskatrka 2017 и преку партнерот за онлајн регистрација на Виз Ер Скопскиот Маратон, www.smartrace.club .

Организаторот во месецот на љубовта,на сите оние кои имаат дилема при изборот на уникатен подарок за партнерот, им препорачува подарување стартен број за учество во една од најинтересните и најзабавни трки кои се организираат во Скопје.

#Останати вести
Се бришат над 6.500 фирми, нови 4.300 се на ред за згаснување в година
Ученик паднал од прозорец во училиште
И новороденчиња се разболуваат од леукемии и тумори
Поминал 900 километри за половина година
Дејан Манасков се сели во Веспрем
„Металика“ најави нова турнеја
Во пресрет на референдумот, премиерата на филмот "Шеф" за Ердоган
Бобан сакаше сите да нe убие
Ако продолжат бариерите за македонското вино, Македонија најавува контрамерки за увоз од Хрватска
Гансен Роузис исвиркани во Австралија
Симоновски: МЗТ Скопје ќе се радува на нов трофеј
Шест пратеници и тројца градоначалници од Албанија следни за губење мандат?
За среќа е доволно и денарче
Тајни разузнавачи без докази тврдат дека соработниците на Трамп соработувале со Русите
Со СДСМ договорете консензуално одлучување, наместо да скитате по штабови
Ангел Џамбаски: Смртоносен удар за нацијата измислена во 1945 година
Концерт на Цетински и на Георгиев во „Борис Трајковски“
Колку заработуваат порно ѕвездите
Преку парното ќе се топли и вода во бојлерите, а ќе може да се вгради и подно греење
Теона Стругар Митевска: „Кога денот немаше име“ е филм против насилството како начин на живот
Милена Дравиќ се враќа на серија
Симон Трпчевски во Европа, Филхармонијата и „Танец“ во Kина
ЈСП ги врати линиите 9 и 19
Пропадна расправата за загадувањето во Кавадарци
Убиено 26-годишно момче во подрум
Хју Џекман повторно боледува од рак
Во Мала Преспа, Голо Брдо и Гора има Бугари
Младите ја немаат привилегијата да го помнат вкусот на вистинскиот домат
ОРМ бара измена на законот со кој компаниите мора да ангажираат приватни адвокати наместо своја правна служба

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести