период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Хроника
Датум: 01.04.2016, 18:24

Не успеал да ја силува, па ја ограбил

Скопјанка била ограбена од насилник што сакал да ја силува, завчера на патот кон село Радуша, соопшти МВР. Случајот во полиција го пријавила ограбената.

Според МВР, Л.Т.(32) од Скопје околу 13.20 часот со велосипед се движела по патот кон село Радуша. Тогаш била пресретната од непознатиот, кој ја турнал од велосипедот на земја. Тој почнал да ја удира со тупаници во главата, обудувајќи се да ја соблече. Таа се спротивставила на насилникот, но тој бегајќи ~ го зел мобилниот телефон и избегал.

#Останати вести
Полициски началници фалсификувале професорски дипломи
Kосовец киднапирал Црногорка во Брвеница
Доживотен затвор за Тони Станоев, трикратниот убиец од Kавадарци

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
кaсaпoт, 02.04.2016 01:06:59
Кaстрaцијa,итнo
Најнови вести