период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
ONLINE Хроника
Датум: 12.06.2017, 13:11

Во Скопје ограбени триесетина возила во подземна гаража

Рано утрово, околу 3 часот, на сите возила во подземната гаража на станбениот комплекс Гранд престиж им биле искршени стаклата. Разбојниците земале с? што нашле по возилата - заборавени паричници, наочари за сонце, ситни пари, кондури, гардероба...

Полицијата извршила увид, а во денешниот билетен на МВР нема ништо за овој случај.

На почетокот на месецов сличен грабеж на 12 возила се случил во подземните гаражи на зградите кај Ми-Да, на булеварот Илинденска. Тогаш биле украдени и два велосипеда.

Претходно, по социјалните мрежи беше јавено дека десетина возила биле ограбени и во населбата Аеродром.

Очигледно е дека се работи за добро органзирана група против која полицијата најавува посериозна акција.

#Останати вести
Скопјанец фалсификувал од лични карти до судски уверенија

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести