период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
ONLINE Актуелно
Датум: 20.03.2017, 15:38

Оливер Спасовски не се појави на распит во Обвинителството

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска требаше да се појави на распит во Основното јавно
обвинителство, но не се појави.

Дел од медиумите објавија дека не добил покана.
Распитот е во рамки на предмет на истрага на обвинителството за наводни сомненија за лажирање на финансиските извештаи на СДСМ, како и начинот на финансирањето на партијата.

Во петокот во ОЈО на распит беше и лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

#Останати вести
Јункер: Ќе ја казниме Британија за брегзитот како пример за другите членки
Ердоган и турската Влада не се добредојдени во Германија
Робин О'Нил: Македонија од секогаш е под закана на соседите
Една петтина од потрошената енергија во Македонија е добиена од ветрот, сонцето и од водата
Почина магнатот Рокфелер
Филип Петровски на распит во Обвинителство за статус на Твитер

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести