период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Online Забава
Датум: 12.06.2017, 14:58
Почина првиот БетменАмериканскиот актер Адам Вест (88), чија кариера траеше повеќе од шест децении почина по борбата со леукемија, објави . Би Би Си.

Вест е роден е во Вашингтон. Кариерата му траеше од 1954 година. Играше во речиси 200 филма и серии. Често го позајмуваше гласот во цртани филмови.
Филмската јавност ќе го памети како првиот Бетмен, кој се појави во текот на шеесеттите години од минатиот век.


#Останати вести
(ВИДЕО) Кој е подобар Џејмс Бонд?
Осуден напаѓачот на Сандра Булок
Имам убав лик за телевизиски сапуници

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести