период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаЕврорамаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Online Забава
Датум: 16.02.2017, 12:31

Гансен роузис исвиркани во АвстралијаАмериканскиот рок бенд Гансен роузис, кои се наоѓаат на турнеја во Австралија, беше исвиркан од своите 70.000 обожаватели во Мелбурн, откако прво задоцнија на концертот, а потоа направија и гаф.

Имено, техничарот за гитари Мекбоб, кој воедно е и долги години најавувач на групата, преку разглас ги поздрави мелбурнчаните со "Поздрав Сиднеј".

- По 30 години нашиот најавувач Мекбоб направи грешка. Навистина ни е жал - се извинија од бендот.

Сепак, Гансен роузис се искупија и направија спектакл за паметење.

#Останати вести
„Металика“ најави нова турнеја
Концерт на Цетински и на Георгиев во „Борис Трајковски“
Милена Дравиќ се враќа на серија
Хју Џекман повторно боледува од рак

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести