период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Online Спорт
Датум: 20.03.2017, 16:31

Спортинг Лисабон му фрлил око на Ристовски


Португалскиот Спортинг Лисабон му фрлил око на македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски кој настапува за лидерот во хрватскиот шампионат Риека. Според португалските медиуми, Спортинг е подготвен да плати 2,5 милиона евра за да го доведе Ристовски во своите редови.

Спортинг е во потрага по играч на бековската позиција, па изборот паднал на Ристовски според карактеристиките што ги бара тренерот на тимот Жесус.

Покрај Спортинг, интерес да го ангажира во летниот преден рок пројавува и грчкиот Олимпијакос. 

#Останати вести
Швајнштајгер една година во Чикаго
Федерер игра како во најдобрите денови
Милевски: Црна Гора ќе биде последна проверка за новата генерација
Ел класико на 23 април во вечерен термин
Червар се договори со Металург да остане до крајот на сезоната

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести