период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
ONLINE Најнови Вести
Датум: 19.04.2017, 15:17

ТРЕНД ВО МОДНИОТ СВЕТ

ХХL-манекенките ги освојуваат насловните страници

Kендис Хавин е на насловната страница на новиот број американскиот моден магазин „Ел“. Таа ги засени манекенките Бела Хадид и Халеј Болдвин, чии слики се објавени на страниците на списанието. Тоа е уште една потврда дека доаѓа ерата на ХХL-манекенките.

За разлика од другите, телото на Kендис Хавин доаѓа до полн израз и на тој начин ги руши наметнатите стандарди во модната индустрија. Kендис веќе беше на насловната страница на бразилскиот „Вог“.

- Откако знам за себе, сонував еден ден да бидам модел. Не постоеше план Б, иако моето тело ги нема идеалните пропорции што се бараат во модниот свет. Одбивав да ги прифатам размислувањата на луѓето што ми зборуваа дека не можам да успеам како модел. Меѓутоа, бев упорна и не сакав мојата тежина да ми го уништи сонот. Се надевам дека насловната страна на „ Ел“ ќе им помогне на сите да истраат во својата цел - напиша моделот под својата фотографија на „Инстаграм“.

#Останати вести
Кражби во казино и обложувалница во Скопје и Прилеп
Вучиќ: Изразувањето на лични желби не придонесува за добри односи
Kинески танчари со македонска кореографија на турнеја во Европа
Украдените пари од НЛБ со „голф“ пренесени во Србија
Има солидна основа за интензивна економска соработка меѓу Македонија и БиХ
Видал: На „Сантијаго Беранбеу“ се случи класична судиска кражба
Убиецот од Фресно мразел белци и мислел дека е во војна
Момите лудуваа по баце Kоле и по неговиот кадифен глас
Кајли Миног во врска со принцот Ендрју?
Тужба против Џес Бејли и УСАИД
Високата изборна комисија ги отфрли барањата на опозицијата за поништување на референдумот во Турција
„За заедничка Македонија“: Ние не сме од шеќер, ние сме од титаниум
Видео: Инцидент ги повлече фудбалерите на Шкендија и Вардар под трибините
Пристигната иницијатива за членови од Законот за локална самоуправа
Иванов упатил телефонска честитка до Ердоган
Не е вистина дека сме ја прифатиле тиранската платформа
Прекинат мечот Шкендија – Вардар во Тетово
Извршната директорка на Централниот регистар на хартии од вредност поднесе оставка
ММФ ја намали прогнозата на економски раст од 3,5 на 3,2 % за годинава
Заев се сретна со амбасадорите на Германија, Британија, Холандија, Шведска и Ирска
Лекар и пријател му помагале на Принс да најде опиоидни аналгетици
Фудбалери на Баерн Минхен упаднале кај судиите по поразот од Реал Мадрид
Поднесено обвинение за случајот „Транспортер“
Неопходно е единство и формирање на институциите
Хакери разголија уше 14 славни жени
Самсоненко: Ако има судиска неправда ќе се повлечам од првиот тим
Уште тројца осомничени за грабежот во НЛБ Тутунска банка
Правот од коноп спречува болести на срцето
Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ утре почнува 20. Скопски филмски фестивал

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести