период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаЕврорамаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Online Спорт
Датум: 21.10.2011, 14:11

На СП во кик-бокс во Скопје се пријавиле 64 земји-учесничкиСкопје ќе биде домаќин на претстојното Светско првенство во кик-бокс, што од 26 до 29 октомври ќе се одржи во СЦ "Борис Трајковски".

Претседателот на Кикбокс федерацијата на Македонија, Александра Неделковска информираше дека ќе учествуваат 64 земји со пријавени 1.216 спортисти. Исто така ги претстави и македонски репрезентативци пријавени за овој настан

К1: Слободан Кајмаковски - 67 кг, Борче Ивановски - 75 кг

ЛОУ КИК: Бобан Лукач-60 кг, Ненад Манојловски - 63 кг, Адем Адеми - 67 кг, Мики Ивановски - 71 кг, Менде Митровски - 75 кг, Александар Најдовски - 81 кг, Горан Гросев - 91 кг.

ЛАЈТ КОНТАКТ: Денис Таировски - 69 кг, Борче Србиновски - 74 кг, Александар Силјановски - 79 кг, Оливер Трпковски - 84 кг.

КИК ЛАЈТ: Валон Јонузи - 57 кг, Дарко Стојановски - 63 кг, Наим Самиу - 69 кг, Димитар Георгиев - 74 кг, Роберт Варга - 79 кг, Тони Бошевски - 84 кг, Ненад Јакимовски - 89 кг, Аце Георгиевски - 94 кг.

КИК ЛАЈТ ЖЕНИ: Кристина Стојчевска - 55 кг, Стефка Јанковска - 60 кг, Гордана Бошевска - 65 кг, Маја Михајловска - 70 кг.

#Останати вести
Типсаревиќ под истрага дека местел натпревари?
Допинг-контролори го разбудиле Новак Ѓоковиќ
Хајдук е пред банкрот, обвини опозицијата
Градот Мемфис ќе ја тужи НБА-лигата поради локаутот?
Сопственкот на БАЛКО го обвини Усеин Болт за допинг
Португалците во баражот против БиХ не сакаат да играат во Зеница
Шундовски го објави списокот за ракометното ЕП 2012
Агим Ибраими стрелец за Марибор во Лигата на Европа
Антиќ и Олимпијакос вечерва гостуваат во Билбао
Илиевски и Анадолу Ефес го преживеаја пеколот во Белград
Металург ја заврши успешно домашната задача

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести