период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Хроника
Датум: 18.05.2017, 17:11

Од обложувачница украдени 4.000 денари

Двајца разбојници ограбиле обложувачница од каде што украле 4.000 денари, завчера во скопската населба Синѓелиќ, информира МВР. Според полицијата, разбојништвото се случило околу 22 часот на улицата Спиро Црне. Маскираните арамии со пиштоли во рацете влегле во обложувачницата „Спорт лајф“ и му се заканиле на вработениот дека ќе го убијат ако им даде отпор. Тој се повлекол, па од касата ги зеле парите од дневниот промет и побегнале. Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителите и целосно расчистување на случајот.

#Останати вести
Од стан во Штип украл куфер со оружје
Сериски крадец осуден на две и пол години затвор
Тинејџери претепале малолетник во автобус
Тинејџер без возачка со автомобил покосил жена на тротоар
Се обидел да ја спаси колешката, па го проболе со нож во стомакот

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести