период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Спорт
Датум: 18.05.2017, 16:29

Гризман: Јувентус ќе стане европски првак, а Буфон ќе ја кренe „Златната топка“

Францускиот фудбалски интернационалец во редовите на шпанскиот Атлетико Мадрид, Антоан Гризман, по елиминацијата на неговиот тим во полуфиналето од елитното клупско натпреварување Лигата на шампионите од градскиот ривал Реал смета дека италијанскиот Јувентус сезонава ќе се радува на пехарот со „големите уши“ по финалниот меч на 3 јуни во Kардиф.

Атлетико Мадрид веќе три сезони останува без европската круна поради Реал Мадрид. Тоа е фрустрирачки за тимот од „Висенте Kладерон“.

- Јувентус ќе ја освои Лигата на шампионите, а голманот Џанлујџи Буфон ќе ја крене „Златната топка“. Поразите во финалните мечеви болат повеќе отколку во полуфиналето - вели Гризман.

#Останати вести
На повидок нова војна меѓу ФИБА и клубовите
Kарпош соколи се враќа во „Јане Сандански“ да направи брејк
Словенецот Балтиќ нов селектор на македонските одбојкари
Пристигна првиот од трите можни пехари сезонава во Торино
Миленковски: Битола заслужи по 16 години да се радува на трофеј

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести