период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Online Вести
Датум: 20.03.2017, 18:51

МАРШ „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“

Денешниот протест против Сорос и неговите организации

На денешниот протестен марш „За заедничка Македонија“ видиливи се голем број транспаренти насочени против милијардерот Џорџ Сорос, како и против мрежата од негови организации. Тој е прикажан како демон со зацрвенети очи, а има и транспаренти на кои му се порачува на милијардерот да „престане да ја јаде Македонија“.

Се појавија  транспаренти на кои се бара и од еврокомесарот Јоханес Хан да се тргне настрана од Македонија.

Џорџ Сорос е човекот кој сака мешајќи во сувереноста на државите да ја имплементира својата политика, а видовме како неговата политика се манифестираше врз народната канцеларија на Претседателот. Ова на денешниот протестен марш го истакна еден од членовите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, Богдан Илиевски.

Повтори на минатогодишните случувања, и кршењето и палењето на народната канцеларија од страна на активистите на т.н. Шарена Револуција.

-Ја гледате и нашата, повторно отворена канцеларија, изгледа прекрасно со македонските знамиња, претставувајќи ја институцијата Претседател на Република Македонија, потенцира Илиевски.

На маршот денеска можеа да се забележат транспаренти против Џорџ Сорос. „Кукларот и неговата играчка“, „НЕ за Соросова Влада“ и „Рама = Соросова платформа“ се само дел од многубројните транспаренти кои граѓаните ги истакнаа.

#Останати вести
Нема време за губење
Иванов нема да се сретне со Хан - терминот го отстапува на „За заедничка Македонија“
Хан и тројката ќе се скријат од „За заедничка Македонија“
Фотографија стара три години ја вметнуваат како да е дел од „За заедничка Македонија“
СДСМ за претседател на Собранието прво ќе го постави Спасовски како Македонец, а понатаму ќе се одбере Албанец
Пратениците ќе имаат непречен пристап до парламентот
Работиме професионално, морално и согласно законот

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Makedonec, 20.03.2017 19:53:29
Tuka se raboti za Gasovodot: Turkis Strem (Rusija i Jadran Stream od Azerbedjan pod Vlijanie na SAD popravo CIA Soros. Zaev i albanskite Partii se instaliraat bas za ftorata Opcija Jadran Stream. Sto ke bidne so Makedoncite i Makedonija, niv ne gi intresira. Albanija, Kosovo, albanskite Partii vo Makedonija i Zaev se nivni Desputi, plateni za izvrsuvanje na Zadaci, Soros, Klinton, CIA. Zosto mislite CIA isfrluva godistno tolku Milijardi Amerikanski Pari vo Albanija i Kosovo? Ili mislite Albanija, i Kosovo ziveat samo od Kriminal i Droga sto ni gi trujat nasite Deca pa i cela Evropa? I Zaev e platen preku Albanija so Sorosovi Pari i mora da im dade sve na Albancite i bilo sto ke trazat, toa mu e Obvrska inace ke mu letne Glavata bas od niv.
Od Italia, 20.03.2017 20:46:02
Ako ne sega, koga? Naseto golemo trpenie gi pomina site granici, dostabese premolcuvanje i otsatsto, hrabro, napred site zaedno protiv nepravdite. Napred makedonski narode!
Најнови вести