период од-до
  -  
ЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноПубликаОтворенаСценаВо фокусот
Метропола
„ВОДОВОД И KАНАЛИЗАЦИЈА“ ГИ ЗАМЕНУВА СТАРИТЕ ЧЕШМИ Со новите 55 украсни чешми со тајмер ќе се штеди вода
Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ почна со замена на старите и на расипаните јавни чешми. На нивните места екипите поставуваат нови чешми, а ги поставуваат и на локации каде што прочитај повеќе
Распишан огласот за улични музичари и артисти
Kонгресниот центар „Александар Македонски“ (Универзална сала) објави оглас за пријавување соло музичари, музички групи и улични артисти кои би имале свои изведби на отворено во прочитај повеќе
Помош од 250.000 денари за опожарената зграда на „Лука Геров“
прочитај повеќе
Градоначалникот Латиновски доби плакета од пензионерите
прочитај повеќе
Најнови вести