период од-до
  -  
ЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноПубликаОтворенаСценаВо фокусот
Сцена
18. ВИЕНСKИ БАЛ ВО СKОПЈЕ Забава со Дексо, Џон Илија Апелгрен и „Свингерси бенд“
Во организација на Здружението за културна соработка „Јохан Штраус“ под покровителство на австриската амбасада, на 11 март во скопскиот хотел „Александар палас“ 18. пат ќе се одржи Виенскиот прочитај повеќе
ДИМИТАР АНДОНОВСKИ СТАНА ТАТKО Господ н` благослови, се роди Михаил
Пејачот Димитар Андоновски стана татко. Неговата сопруга Христина вчера се породи во Битола, а радосната вест веднаш ја сподели на социјалните мрежи. прочитај повеќе
ХУМАНИТАРЕН KОНЦЕРТ „ПРИЈАТЕЛИ ЗА ПРИЈАТЕЛИ“ „Фолтин“, Тони Зен и „Мугер фугер“ на иста сцена во МKЦ
Повеќе македонски музичари и бендови со поддршка од граѓанската иницијатива „Мрдни со прст“ утревечер ќе се обединат во Младинскиот културен центар во Скопје на хуманитарниот прочитај повеќе
СПОРЕД НАУЧНИЦИТЕ ОД ТЕKСАС Kели Брук има совршено женско тело
прочитај повеќе
ЗНАЧАЈНО ПРИЗНАНИЕ ЗА МУЗИЧАРОТ Џеј-Зи ќе биде првиот рапер во Kуќата на славните текстописци
прочитај повеќе
Најнови вести