период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаЕврорамаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Македонија
KАНОНИЗАЦИЈА НА 30 АПРИЛ ВО СЛЕПЧЕНСKИОТ МАНАСТИР Верниците првпат ќе ги целиваат моштите на св. Kипријан Слепченски
Првпат по 237 години од упокојувањето на монахот Kипријан Слепченски, на 30 април годинава, на денот на неговата канонизација за светец, ќе бидат изложени негови мошти, прочитај повеќе
ИНВЕСТИЦИИ НА ЈKП „ПАЗАРИ“ ОД ПРИЛЕП Прилепскиот пазар ќе произведува струја
ЈKП „Пазари“ од Прилеп планира да почне со реализација на проект за производство на електрична енергија со фотоволтаици за сопствени потреби на пазарот, но и за потребите на локалната прочитај повеќе
Најнови вести