период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноПубликаОтворенаСценаВо фокусот
Свет
Меморандум за реализација на плановите на Трамп Министерството за домашна безбедност бара итна изградба на ѕид на границата со Мексико
Американското Министерство за домашна безбедност со меморандум побара итна изградба на ѕидот на јужната американска граница со Мексико, пренесува порталот „Инфо ворс“. Меморандумот прочитај повеќе
Германија одобри мерки за побрза депортација на мигрантите
Германската влада вчера усвои пакет мерки со кои треба да го забрза и поедностави процесот на протерување на одбиените баратели на азил и да се олесни процесот на утврдување на прочитај повеќе
Новиот советник за безбедност на Трамп Србите во 1999 година имаа шпиони во НАТО
Новиот советник за национална безбедност на американскиот претседател Доналд Трамп, Херберт Рејмонд Мекмастер, во минатото се занимавал со анализи на војните во БиХ и со агресијата на НАТО прочитај повеќе
Kиев побара на Русија да ~ се одземе правото на вето во СБ
прочитај повеќе
Најнови вести