период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Хроника
Датум: 20.03.2017, 16:25

Разбојници претепале маж во куќа во Бутел

Скопјанецот Благоја Д. се бори за живот во Ургентниот центар откако завчера бил претепан од двајца разбојници што провалиле во неговата куќа во населбата Бутел.

Според полицијата, случајот во полиција го пријавила З.В. откако го пронашла соседот Благоја Д. како лежел повреден на подот од собата. Благоја бил контактибилен и на сосетката ~ кажал дека бил нападнат од непознат маж и жена, но потоа паднал во бессознание.

Од увидот било утврдено дека во куќата имало извршено претурање по сите соби. Тешкоповредениот Благоја Д. со возило на Итна помош бил префрлен во Ургентниот центар „Мајка Тереза“. Според лекарите, тој не бил контактибилен.

Полицијата извршила увид и го расчистува случајот.

#Останати вести
Фатен крадец што ограбил менувачница во Гостивар
Двајца тетовци прободени со нож
„Молотов коктел“ фрлен во кафуле во Тетово
Гледале фудбал, па украле 5.000 евра од обложувачницата
Загина тракторист во Kумановско

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести