период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноПубликаОтворенаСценаВо фокусот
Актуелно
сомнеЖ за НАСИЛСТВО ВО ПРИФАТНИОТ ЦЕНТАР ВО ТАБАНОВЦЕ Мигрант од Пакистан силувал малолетен Алжирец?
Седумнаесетгодишно момче од Алжир, мигрант кој минатиот месец бил сместен во прифатно-транзитниот центар во Табановце, пред два дена било силувано од постар маж, исто така мигрант од прочитај повеќе
НАЈДОЦНА ДО УТРЕ ЌЕ СТАСААТ БСГ-ВАKЦИНИте Вакцинацијата против туберкулозата почнува од понеделник
Вакцинацијата на новороденчињата што се отпуштени од родилиштата без да ја примат БСГ-вакцината против туберкулозата ќе почне од понеделник, најави вчера Министерството за прочитај повеќе
Планинарите тргнаа на марш во чест на Борис Трајковски
прочитај повеќе
ВЛАДАТА СЕ ИЗЈАСНИ ЗА ПРЕДЛОЗИТЕ НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЖИВОТНА СРЕДИНА Пар-непар и поскапо паркирање против алармантната загаденост на воздухот
Воведувањето на системот пар-непар и поскапото паркирање ќе бидат едни од првите мерки што ќе се применуваат во случаите на алармантно загадување на воздухот. Ова го заклучила Владата на прочитај повеќе
СЕKОЈ ПЕТТИ ГРАЃАНИН НЕ ДОАЃА НА „МОЈ ТЕРМИН“ Пациентите што не дошле на прегледи на докторите им загубиле 4.458 дена
4.458 непрекинати работни дена на македонските доктори им пропаднале поради недоаѓањето на пациентите на закажаните прегледи во рамките на „Мој термин“. Ова произлегува од прочитај повеќе
Најнови вести