период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаЕврорамаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Култура
ЕKСKЛУЗИВЕН ГОСТИН НА МАKЕДОНСKАТА ФИЛХАРМОНИЈА Штефан Дор, еден од најбараните хорнисти во светот, вечерва настапува во Скопје
Еден од најбараните хорнисти во светот, Германецот Штефан Дор, вечерва во Скопје ќе одржи симфониски концерт со наслов „Моцартовата хорна“. Првиот хорнист во Берлинската филхармонија прочитај повеќе
„По трагите на еден модернист“, изложба за Борис Чипан во Музејот на град Скопје
Изложбата „По трагите на еден модернист“, со која ќе се прикаже професионалната и животната патека на архитект Борис Чипан, ќе биде отворена вечерва во 20 часот во Музејот на град Скопје. Со прочитај повеќе
Почнува седмиот Филозофски филмски фестивал
прочитај повеќе
Чествување на Чинго во скопската Градска библиотека
Kнижевно пладне по повод 30 години од смртта на големиот македонски писател Живко Чинго ќе се одржи денеска во скопската Градска библиотека „Браќа Миладиновци“. Чествувањето почнува прочитај повеќе
Најнови вести