период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Омнибус
ЖЕСТОKА KОНKУРЕНЦИЈА НА ТРАДИЦИОНАЛНИТЕ УЧИЛИШТА Шведски полиглот има формула за двонеделно учење странски јазик
прочитај повеќе
„ЕKОТОПИЈА 2121“ ЗА ИЗГЛЕДОТ НА ГРАДОВИТЕ ВО ИДНИНА Лондон ќе стане екосело, автомобилите ќе бидат градежен материјал
Во чест на 500 години од објавувањето на книгата „Утопија“ од Томас Мор, доктор Алан Маршал, кој предава екологија, направил проект наречен „Екотопија 2121“. Тој замислил како во иднина би прочитај повеќе
Снежни рекорди во МакедониЈа Зимава меѓу најснежните изминативе дваесетина години
Снегот што падна деновиве во земјава ја прави зимава една од најснежните изминативе две-три децении, особено во северозападниот и западниот дел на Македонија. Според д-р прочитај повеќе
Најнови вести