период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Хроника
Датум: 20.04.2017, 16:48

Уапсен крадец кој провалувал во цркви

Полицијата уапсила крадец што ограбил три цркви од каде што украл околу 40.000 денари, информира МВР. Според полицијата, станува збор за И.Г. (45) од кочанското село Полаки, осомничен за пет кривични дела тешка кражба.

Истрагата утврдила дека осомничениот кражбите ги сторил од 18 до 29 октомври минатата година на подрачјето на селата Спотоница, Суводол, Загориче, Жван, како и во Демир Хисар. Kрадецот провалил во црквите „Св. Никола“, „Св. Kонстантин и Елена“ и „Св. Петка“, од каде што одзел 38.900 денари, а причинил материјална штета на објектите од 5.100 денари.

#Останати вести
Валандовчанка продавала фалсификувани тренирки и петарди
Со пиштол ограбил казино
Украл радио од автомобил
Фатен шверцер на ракија
Грабеж во обложувачница
Македонски државјанин протеран од Данска поради сексуални напади врз 22 жени

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Prodan, 21.04.2017 10:31:37
Uapsen kradecot koj provaluval vo crkvi (citat). SEGA DOZIVOTNA ROBIJA BEZ PRAVO NA POMILUVANJE. Drugo care nema.
Најнови вести