период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Спорт
Датум: 15.01.2017, 15:09

Вардар загуби од Будуќност на стартот од регионалната женска лига

Македонскиот женски ракометен првак Вардар на турнирот во Подгорица стартуваше со пораз од домаќинот Будуќност (30-29), во обновената регионална лига, која се игра турнирски. Најефикасна во составот на Вардар беше Пенезиќ со шест гола, Човиќ и Лазовиќ постигнаа по четири, по три реализираа Лекиќ и Дамњановиќ.

Во вториот натпревар од групата Подравка со 30-21 го совлада Kрим Меркатор.

#Останати вести
Kарпош и МЗТ со победи се загреваа за меѓусебната пресметка во АБА-лигата
Ѓоковиќ: Во Мелбурн ќе играм за титулата
Стоилов: Не е важно како, туку да ја победиме и Словенија

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести